-- TESTE PSIKOLOGJIKE --

 

SA JENI NJERI ROMANTIK

Kthehu Mbrapa

Pėrgjigjuni me sinqeritet mundėsisė qė mė sė shumti ju pėrshtatet sitatės tuaj dhe lexoni prognozėn, pasi t'i mbledhni pikėt nė tabelė. Ju dėshirojmė argėtim tė kėndshėm.


1. Partneri Ju ftonė nė darkė. Mė shumė do tė ju pėlqente atmosfera:
a) - shtėpiake nė banesė tė partnerit
b) - restoranti me specialitete tė mrekullueshme

c) - Darka me qirinjė e muzikė tė lehtė e tė qetė
 


2. Mikut tuaj i bleni dhuratė pėr ditėlindje. Do tė zgjedhni:
a) - dhuratėn qė do ta pėrkujtoj pėrjetė nė ju.
b) - atė qė dini se i nevoitet.
c) - dhuratėn qė besoni se do t'i pėlqej.

 


3. Pėr tė parėn herė delni nė takim me personin qė ju tėrhjek. Do tė zgjedhni:
a) - kinemanė pėr ta shiquar ndonjė film dashurie apo ndoshta ndonjė dramė.
b) - shėtinė pranė lumit nėpėr natė me hėnė.
c) - shkuarje nė restaurant ose nė disko.

 


4. Miku ua tregon nė besim se frikohet se do ta braktis partneri. Ju veproni:
a) - i thuani se nėse kėshtu ndodhė, nuk e vleni njė partner tė tillė.
b) - i tregoni mėnyrat se si mund ta mbaj partnerin dhe e kėshilloni qė haptas tė bisedoj me tė.

 


5. Pėr pritje tė viti tė ri, mė me dėshirė do tė zgjedhnit:
a) - ambientin malor pėrplotė borė pran dritės sė kaminit dhe shoqėrisė sė hareshme.
b) - atmosferėn shtėpiake me disa miq tė zgjedhur.
c) - restorantin luksoz me muzikė tė kėndshme.

 


6. Nė mendimin se si do tė ishte qė me partnerin e zgjedhur nga ju tė kaloni njė kohė nė njė ishull tė shkretė (vetėm ju tė dy), Ju bie ndėr mend:
a) - krahas natyrės sė bukur, nuk do tė ishte dhe aq keq ndoshta.
b) - do tė ishte ndoshta interesante e romantike.

c) - ndoshta do tė ishte jokomforte dhe madje e rrezikshme njė gjė e tillė.
 


7. Mė sė shumti adhuroni tė shikoni.
a) - filmat aksion apo luftarak
b) - dramat apo komeditė
c) - melodramat apo filmat me tema dashurie.

 


8. Krevati i ėndėrrave tuaja ėshtė:
a) - pėrplotė jastuke tė vogla tė buta nga mėndafshi me baldakin
b) - i hapėt, i pėrshtatshėm me vija tė drejta
c) - masiv, stilik me savat

 


9. Sikur tė mundeshit qė tė udhėtonit nėpėr kohė, do tė zgjedhni kohėn:
a) - periudhėn kur tashmė keni jetuar tė lumtur
b) - romantike tė kalorsėve dhe damave tė pallateve.
c) - ardhmėrinė mė tė bukur.

 


10. Sikur tė krijonit ju kreacione pėr modėn e femrės do tė bėnit:
a) - tesha tė thjeshta, tė pėrshtatshme dhe sportive.
b) - robe elegante nga materiali i butė.
c) - robe tė pasuruara me dekore, shkėlqyese dhe me shumė dantellė.

 


 

Tabela e rezultateve

Pyetja: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
a). 1 5 3 1 5 3 1 5 3 1
b). 3 1 5 3 1 5 3 1 5 3
c). 5 3 1 5 3 1 5 3 1 5

Prej 10-20 pikė
Vėshtirė se dikush do tė mund t'ju quaj njeri romantik. Jeni praktik dhe tė kthyer nga realiteti nė masė tė plotė. Pėr romantik thjesht nuk keni shije. Nė kohėn nė tė cilėn jetoni, gjindeni pėr mrekulli ngase mendja e juaj praktike gjenė mjaft nxitje nė realitetin e pėrditshėm. Ndonjėherė ankoheni pėr atė qė nuk ėshtė mė konforte dhe mė e pėrshtatshme, qė tė mund tė keni mė pakė probleme dhe tė jetoni mė mirė.
 

Prej 21-39 pikė
Nuk jeni pėr sė tepėrmi romantik, por nuk mund tė thuhet se fare nuk e keni kėtė veti. Ka situata kur ajo paraqitet vetvetiu dhe Ju mbeteni tė befasuar, me veten tuaj. Nė raste speciale kur jeni tė kapluar me sentimentalizėm, me ndjenja xhentile dhe tė dashuruar, nė Ju zgjohet romantizmi i fjetur. Atėherė dini tė ėndėrroni dhe tė kėnaqeni nė atmosferė tė muzikės sė qetė dhe tė qirinjėve, madje dhe tė shiqoni ndonjė film me mė shumė melodrama, qė do tė Ju pėlqente.
 

Prej 40-50 pikė
Jeni romantik i lindur. Jeni nga ata qė kėnaqen nė atmosferė me qirinjė dhe muzikė tė qetė, nė qiellin pėrplot yje, pranė valėzimit tė detit nė natėn e spėrkatur me rreze tė argjendta tė hėnės. Para sė gjithash i besoni dashurisė, dhe thjesht kur dashuroheni mbeteni "pezull nė ajėr" duke levituar, nė ėndėrralla romantike, nė muzikė dhe aroma qė nė Ju zgjojnė ndjenja tė veqanta, tė kėndshme. Do tė Ju pėrshtatej koha e krinolinėve, tė kalorėsve dhe damave tė tyre nga pallatet. Por edhe nė botėn nė tė cilėn jetoni arrini tė gjeni mjaftė romantikė. Me siguri ēdo mbrėmje delni tė pėrcjellni perėndimin e diellit dhe lindjen e hėnės. Prandaj pėr Ju kjo botė ka mjaft romantikė.

Denycomputers.com
Copyright © 2002-2007 Denycomputers.com. All Rights Reserved.                Webstats4U - Free web site statistics

Designed By Denycomputers.com

1