Preferencat tuaja pėr faqėn tonė: Bej si faqe startuese Dervina.com Vendos si Faqe Startuese Vendos si faqe favorite Dervina.com Bėj faqe Favorite

 LAJME NGA MUZIKA

 
  Tab-View Sample

Alberie Hadėrgjonaj kėrkon divorcin

Kur tė gjithė mendonin se tashmė ka gjetur qetėsinė dhe harmoninė familjare, pas plot shtatė vitesh sakrificė, duket se telashet pėr kėngėtaren, Albėrie Hadėrgjonaj, nuk kanė fund. Marrėdhėnia nė ēift e Albėrie Hadėrgjonajt me Mentorin ėshtė nė krizė, madje burime tė sigurta tė gazetės sė Tiranės, "Bluetooth", bėjnė tė ditur se janė nė prag tė divorcit.

Sipas njė tė njohure tė saj, Albėria i ka kėrkuar tė shoqit ndarjen por ky i fundit nuk ka qenė dakord duke dashur t’i japė njė tjetėr mundėsi. “Ėshtė vetė ajo qė ka kėrkuar ndarjen, madje dėshiron tė jetojė veē duke marrė me vete dy vajzat. Ia ka kėrkuar tė shoqit kėtė gjė por ai nuk pranon”, shprehet ajo.
Tė gjithė shprehin habi se ēfarė mund ta ketė shtyrė Albėrien qė vetėm tani qė mendohet se rigjeti tė shoqin, i cili pėr 7 vjet ka vuajtur dėnimin me burg nė Peqin.
Nga martesa me Mentorin, Albėria ka dy vajza, Agnesa 16 vjeē dhe Anxhelina 14 vjeē. Vajzat janė shumė tė lidhura, si me nėnėn ashtu edhe me babanė e tyre, i cili u ka munguar prej njė kohe jo tė pakėt

Ndalohet nga policia kėngėtarja Ingrid Gjoni

Patrullat e policisė kanė intervenuar tė martėn nė mbrėmje nė lokalin "Kanon" nė Tiranė, prej nga e kanė shoqėruar pėr nė polici, kėngėtaren Ingrid Gjoni, pėr shkak tė fyerjeve dhe kundėrshtimit qė iu ka bėrė ajo punonjėsve tė policisė.

Nė njė prononcim pėr Gazetėn Shqiptare, Gjoni ka thėnė se policia ia kishte bėrė pėr ‘inat’, por ka pranuar se ka pasur njė konflikt mes grupit tė miqve, me tė cilėt ajo ndodhej, dhe policisė.
Sipas kėngėtares Gjoni, ajo sė bashku me 14 miq tė saj, pėrfshi edhe Ēiljeta Xhilagėn, ishin duke u dėfryer nė lokalin “Kanon”, pas spektaklit ‘Miss Globe International’, kur pėr shkak tė njė mikeshės sė tyre, qė siē duket e kishte tepruar me pijen, ka ndodhur incidenti me policinė.
Pas 2 orėve tė kaluara nė polici, ku e kishte dhėnė deklaratėn me shkrim, Gjoni ėshtė liruar, bashkė me disa miq tė saj.

Dafina Dauti ngritet ne TOP-LISTAT e para duke menduar qe kenga eshte e Adelina Ismailit

Koheve te fundit neper gjitha radio stacionet shqiptare ku do neper bote eshte ndegjuar nje kenge kinse e ADELINA ISMAJLIT me titull "Shume mire do te ishte".

Prandaj , kjo kenge edhe zuri vendin e pare neper shume top listat e radiove te ndryshme. Gabim kete kenge e kendon DAFINA DAUTI-"Pse po ik prej meje" keshtu qe ajo kenge nuk ishte e Adelina Ismailit por e Dafina Dautit. Ne linkun e meposhte mund te degjoni kenget e Dafina Dautit dhe e vertetoni edhe vete qe me te vertet kenga Shume mire do te ishte qe ne kemi menduar se titullohet ashtu e kendon Dafina Dauti dhe kenga titullohet Pse po ik prej meje. 

Dafina Dauti - Pse po ik prej meje   Dafina Dauti - Lermi lotet per kujtim

Vritet i dashuri i kengetares kosovare Adelina Ismaili

I dashuri i kengetares kosovare Adelina Ismaili eshte qelluar per vdekje me arme zjarri ne Prishtine. Ngjarja ka ndodhur dje pasdite ne lagjen Dardania kur nje grup personash kane hapur zjarr ndaj Triumf Rizajt, anetare i Sherbimit Policor te Kosoves.

Sipas zedhenesit te SHPK -se Veton Elshani viktima nuk ka qene ne detyre ne momentin e krimit. Nderkohe qe burime policore jozyrtare bejne te ditur qe konflitki ka te beje me kompanite e lojerave te fatit. Policia ka filluar hetimet dhe nga deshmite e banoreve te lagjes ku ndodhi ngjarja mendoset jane ne gjurmet e vrasesit i cili ka pasur nje aktivitet kriminal te njohur edhe mepare. Rizaj ka qene dhe nje prej njesise te mbrojtjes te presidentit te kosoves Fatmir Sejdiu.
Per Adelinen nuk eshte hera e pare ajo perfshihet ne situata te tilla. Ajo ka qene e perfshire ne konflikte ku jane qelluar mepare ne kazinote ku kane mbetur te plagosur persona.

Nazmi Sfishta(Nazi) nga grupi AURORA fitoi dashurin e Aferdita Pllanes

Nazmi Sfishta tani i njohur si Nazi nga Grupi Aurora me kengen Larg je ti arriten nje numer te madh te adhuruesve te ketij grupi.Me pastaj Lele Kaqurele ku edhe ne Kengen Magjike 2005 morren qmimin e dyt nuk ndaluan se punuar muzik per shijen e adhuruesve te tyre.Me pastaj nxorren edhe kengen PIZZA DONA nje nder hitet me ritmike te ketij grupi dhe se fundi Klipin e tyre me titull PRISHTINA.Po ja qe NAZI e fitoj dashurin e Aferdita Pllanes qe tash e dy muaj jane ne lidhje.

Aferdita Pllana modelja tani e njohur shqiptare e cila morri pjese ne Ford Super Model of the World-Kosova 2006 si dhe fituese e qmimit te pare ne NEW FASHION FAMA 2007 ku edhe fitoj studimet gratis ne KOLEGJIN FAMA. Aferdita Pllana tani me eshte studente e KOLEGJIT FAMA ne drejtimin Komunikim Masiv. Eshte pare tash e disa muaj ky qift duke shetitur se bashku nje modele e cila ka arritur sukses si dhe kengetari i Grupit Aurora Nazi nje kantatutor shume i mir i grupit jane pershtatur si qift si duket eh?

Kėngėtarja Tuna nxjerrė albumin e saj nė tetor

Muajt e fundit krahas angazhimit nė koncerte dhe mbrėmje tė ndryshme, kėngėtarja Tuna ėshtė duke punuar nė pėrfundimin e albumit tė saj – tė cilin planifikon tė nxjerrė nė treg nė muajin tetor.

Nė njė intervistė pėr revistėn “Spektėr”, Tuna ka shpjeguar se albumi i saj i ri do tė dominohet nga kėngėt e rrymave muzikore R&B.
Se a do tė jenė kėngėt e saj hite – ajo nuk e di, mirėpo ka thėnė se ‘tė paktėn e di tė bėj kėngė qė do tė dėgjohen edhe mbas shumė viteve”.
Sa i pėrket dashurisė Tuna ka thėnė se ajo dashuron 24 orė nė ditė dhe ēdo sekondė – ndėrsa nė zemrėn e saj dominon njė person, “i cili ėshtė i pozicionuar aty sepse e ka merituar”.

Adelina Ismajli shtatzėnė, apo jo?

Teknologjia e informacionit, nė kėtė rast interneti duket se ėshtė bėrė pėrgjues mirėfilli ‘havale’ pėr personazhet VIP, aktorėt, kėngėtarėt, politikanėt… Kėtij fati nuk i shmangen dot as VIP-at nga Shqipėria apo Kosova, tė cilėt shpesh bėhėn pre e ‘spiunimit’ tė ēėshtjeve qė prej atyre profesionale deri tė jeta private, ku sigurisht njė vėmendje tė veēantė tėrheqin thashethemet.

Kėngėtarja nga Kosova Adelina Ismajli, pėrkundėr komenteve pėr prezencė skenike tė papėrshkrueshme, pėr trupin dhe pamjen e saj sfiduese herė-herė e thjeshtė ndėrthurur me tradicionale/moderne e herė-herė ekstravagante deri nė paragjykim ėshtė njė shembull i mirė e ‘presė’ sė thashethemeve. Por pėrsėri dyshimet mbeten. Pas thėnies sė fundit qė faktikisht nuk rezultoi si thashethem ku thuhej se Adelina ėshtė shkėputur pėr njė kohė tė pacaktuar nga tė kėnduarit pas problemeve serioze me fytin, kėsaj here diēka mė e dyshimtė ka gjetur ‘shesh’ pėr t’u pėrhapur rrufeshėm nė trajtėn e thashethemit. Sipas lajmit nė forume tė ndryshme nė internet, fjala ėshtė pėr disa kilogramė qė kėngėtarja ka shtuar kohėt e fundit, aq sa ajo ka vendosur tė mos dalė mė nė skenė, duke shmangur kontaktet me publikun. Por jo vetėm kaq, ‘gojėt e liga’ e lidhin kėtė fakt me njė shtatėzani tė mundshme tė saj. Dyshimet rriten nė momentin kur njė tjetėr thashethem si ai pėr Diellza Kolgecin, kėngėtare, ish-Miss dhe modele nė Kosovė e cila mesa duket po e ndihmon kėto kohė Adelinėn pėr diēka tė paqartė, pėr tė cilėn kėngėtarja ‘rebele’ ka mė shumė se kurrė nevojė pėr ndihmė. Gjithsesi ende asgje nuk ėshtė konfirmuar apo pėrgėnjeshtruar nga Ismajli. Ne tė “Bluetooth” kemi provuar tė kontaktojmė si me Adelinėn, ashtu edhe me tė motrėn Zanfinėn por asgjė. Nisur nga ky fakt, nėse lajmi pėr shtatzaninė ėshtė i vėrtetė, gjithcka qė mbetėt ėshtė te zbulohet se kush ėshtė babai i fėmijės.
 

Greta Koēi, vajza e brishtė qė rebelohet

Xhirimet e klipit, qė sė shpejti pritet tė jetė nė ekranet muzikore shqiptare, janė realizuar nė Maqedoni fundjavėn e shkuar duke shfrytėzuar jo vetėm pamjet e ngrohta dhe romantike, qė tė dhuron liqeni, por edhe disa prej pikave turistike tė qytetit tė Ohrit. Jemi mėsuar qė nė videoklipet e saj ta shohim zakonisht tė ėmbėl, lozanjare dhe tė brishtė.
 

Kėtė radhė Greta Koēi shfaq edhe karakterin e njė vajze rrebele, tė cilėn njė mashkull nuk e ka tė lehtė ta bėjė pėr vete. Fustanet elegantė dhe provokues zėvendėsohen kėtė radhė nga pantallonat e shkurtra, kėmisha sportive dhe atletet. Por duket se nuk ka qenė shumė e lehtė tė xhirohej nė tė nxehtin e korrikut. Kėngėtarja dhe i gjithė stafi qė punuan me tė, janė pėrballur nė fakt edhe me temperaturat e larta tė kėsaj vere, qė as freskia e liqenit nuk ka mundur t’i mposhtė. Greta KOēi nė fillim tė kėtij muaji, premtoi se do tė sillte jo vetėm njė kėngė tė realizuar artistikisht, por edhe njė videoklip shumė tė veēantė, krejt ndryshe nga sa kemi parė deri tani nė ekranet tona. “Zbulo sekretin”. Njė titull intrigues, qė sjell njė kėngė ritmike tepėr tė pėshtatshme pėr stinėn e verės. Kėnga ėshtė kompozuar nga Genti Lako ndėrsa tekstin e ka shkruar poeti Arben Duka. Edhe pse e impenjuar nė koncerte gjatė gjithė kėtij sezoni Greta e ka parė si tė arsyeshme tė lanēojė tashmė edhe njė kėngė tė re, qė nga sa mėsojmė iu pėrket ritmeve folk tė gėrshetuara me modernen. Por ndėrsa ka marrė nė duar kėngėn e saj tė regjistruar, kėngėtarja nuk ka humbur kohė pėr tė realizuar edhe klipin shoqėrues tė kėngės, i cili pritet tė jetė intrigues, jo vetėm nė pėrmbajtje, por edhe nė elementėt vizivė. Por, tashmė qė edhe shkolla ka pėrfunduar Greta Koēi ka njė axhendė tė ngjeshur me koncerte, qė do tė vazhdojnė deri nė fund tė vitit si brenda ashtu edhe jashtė vendit. Megjithatė pavarėsisht impenjimeve artistike tė stinės ajo ka programuar edhe ditėt e pushimeve, qė kėtė vit sė bashku me familjen kanė zgjedhur tė jenė jashtė Shqipėrisė nė muajin shtator.

Jonida Maliqi nxjerr website-in personal

Kėngėtarja e njohur Jonida Maliqi vetėm pak ditė mė parė ka publikuar website-in e saj personal. Tė gjitha tė dhėnat rreth kėngėtares, dhe tė rejat mė tė fundit gjėnden nė faqen zyrtare tė saj nė internet. Sapo klikon nė adresėn www.jonidamaliqi.com njė portret i madh i saj tė shfaqet pėrpara teksa tė fton tė futesh nė brendėsi. Faqja kryesore nis me njė thėnie ku citohet: “Tė shprehesh me pėrpikmėri, kjo ėshtė nisja dhe mbarimi i ēdo arti”. Nė rubrikat qė listohen pėrmendim Biografinė, ku tregohet gjithė jeta dhe krijimtaria e Jonidės, galeria e pasur fotografike, pjesėmarrjet e shumta nė festivale tė ndryshme si dhe mėnyrat e kontaktimit me kėngėtaren. Faqja ėshtė nė rifreskim tė vazhdueshėm pėr t’iu shtuar tė dhėnat dhe informacionet mė tė fundit rreth Jonida Maliqit.
 

Bullgarja Alessia kopjon kengen "Pa ty s'jetoj" te Shpat Kasapit

Me ne fund jo vetem po vjedhim, por dhe po na vjedhin. Nuk eshte ndonje gje e mire, por te pakten eshte nje vlersim indirekt qe na behet dhe po tregohet se muzika jone pelqehet ne Ballkan.

Kesaj rradhe eshte “Pa ty s’jetoj” e Shpat Kasapit, e cila eshte vjedhur nga bullgarja Alessia dhe prezantuar ne trgun muzikor bullgar nen titullin “Cherno Kafe” (Kafe e zeze). Me poshte mund te shikoni dy versionet e kenges:

 

Video - Pa ty s’jetojAlessia:Cherno Kafe

 

Nazmi Sfishta(Nazi) nga grupi AURORA fitoi dashurin e Aferdita Pllanes

Nazmi Sfishta tani i njohur si Nazi nga Grupi Aurora me kengen Larg je ti arriten nje numer te madh te adhuruesve te ketij grupi.Me pastaj Lele Kaqurele ku edhe ne Kengen Magjike 2005 morren qmimin e dyt nuk ndaluan se punuar muzik per shijen e adhuruesve te tyre.Me pastaj nxorren edhe kengen PIZZA DONA nje nder hitet me ritmike te ketij grupi dhe se fundi Klipin e tyre me titull PRISHTINA.Po ja qe NAZI e fitoj dashurin e Aferdita Pllanes qe tash e dy muaj jane ne lidhje.

Aferdita Pllana modelja tani e njohur shqiptare e cila morri pjese ne Ford Super Model of the World-Kosova 2006 si dhe fituese e qmimit te pare ne NEW FASHION FAMA 2007 ku edhe fitoj studimet gratis ne KOLEGJIN FAMA. Aferdita Pllana tani me eshte studente e KOLEGJIT FAMA ne drejtimin Komunikim Masiv. Eshte pare tash e disa muaj ky qift duke shetitur se bashku nje modele e cila ka arritur sukses si dhe kengetari i Grupit Aurora Nazi nje kantatutor shume i mir i grupit jane pershtatur si qift si duket eh?

 

Kėngėtarja Tuna nxjerrė albumin e saj nė tetor

Muajt e fundit krahas angazhimit nė koncerte dhe mbrėmje tė ndryshme, kėngėtarja Tuna ėshtė duke punuar nė pėrfundimin e albumit tė saj – tė cilin planifikon tė nxjerrė nė treg nė muajin tetor.

Nė njė intervistė pėr revistėn “Spektėr”, Tuna ka shpjeguar se albumi i saj i ri do tė dominohet nga kėngėt e rrymave muzikore R&B.
Se a do tė jenė kėngėt e saj hite – ajo nuk e di, mirėpo ka thėnė se ‘tė paktėn e di tė bėj kėngė qė do tė dėgjohen edhe mbas shumė viteve”.
Sa i pėrket dashurisė Tuna ka thėnė se ajo dashuron 24 orė nė ditė dhe ēdo sekondė – ndėrsa nė zemrėn e saj dominon njė person, “i cili ėshtė i pozicionuar aty sepse e ka merituar”.

Adelina Ismajli shtatzėnė, apo jo?

Teknologjia e informacionit, nė kėtė rast interneti duket se ėshtė bėrė pėrgjues mirėfilli ‘havale’ pėr personazhet VIP, aktorėt, kėngėtarėt, politikanėt… Kėtij fati nuk i shmangen dot as VIP-at nga Shqipėria apo Kosova, tė cilėt shpesh bėhėn pre e ‘spiunimit’ tė ēėshtjeve qė prej atyre profesionale deri tė jeta private, ku sigurisht njė vėmendje tė veēantė tėrheqin thashethemet.

Kėngėtarja nga Kosova Adelina Ismajli, pėrkundėr komenteve pėr prezencė skenike tė papėrshkrueshme, pėr trupin dhe pamjen e saj sfiduese herė-herė e thjeshtė ndėrthurur me tradicionale/moderne e herė-herė ekstravagante deri nė paragjykim ėshtė njė shembull i mirė e ‘presė’ sė thashethemeve. Por pėrsėri dyshimet mbeten. Pas thėnies sė fundit qė faktikisht nuk rezultoi si thashethem ku thuhej se Adelina ėshtė shkėputur pėr njė kohė tė pacaktuar nga tė kėnduarit pas problemeve serioze me fytin, kėsaj here diēka mė e dyshimtė ka gjetur ‘shesh’ pėr t’u pėrhapur rrufeshėm nė trajtėn e thashethemit. Sipas lajmit nė forume tė ndryshme nė internet, fjala ėshtė pėr disa kilogramė qė kėngėtarja ka shtuar kohėt e fundit, aq sa ajo ka vendosur tė mos dalė mė nė skenė, duke shmangur kontaktet me publikun. Por jo vetėm kaq, ‘gojėt e liga’ e lidhin kėtė fakt me njė shtatėzani tė mundshme tė saj. Dyshimet rriten nė momentin kur njė tjetėr thashethem si ai pėr Diellza Kolgecin, kėngėtare, ish-Miss dhe modele nė Kosovė e cila mesa duket po e ndihmon kėto kohė Adelinėn pėr diēka tė paqartė, pėr tė cilėn kėngėtarja ‘rebele’ ka mė shumė se kurrė nevojė pėr ndihmė. Gjithsesi ende asgje nuk ėshtė konfirmuar apo pėrgėnjeshtruar nga Ismajli. Ne tė “Bluetooth” kemi provuar tė kontaktojmė si me Adelinėn, ashtu edhe me tė motrėn Zanfinėn por asgjė. Nisur nga ky fakt, nėse lajmi pėr shtatzaninė ėshtė i vėrtetė, gjithcka qė mbetėt ėshtė te zbulohet se kush ėshtė babai i fėmijės.
 

Greta Koēi, vajza e brishtė qė rebelohet

Xhirimet e klipit, qė sė shpejti pritet tė jetė nė ekranet muzikore shqiptare, janė realizuar nė Maqedoni fundjavėn e shkuar duke shfrytėzuar jo vetėm pamjet e ngrohta dhe romantike, qė tė dhuron liqeni, por edhe disa prej pikave turistike tė qytetit tė Ohrit. Jemi mėsuar qė nė videoklipet e saj ta shohim zakonisht tė ėmbėl, lozanjare dhe tė brishtė.
 

Kėtė radhė Greta Koēi shfaq edhe karakterin e njė vajze rrebele, tė cilėn njė mashkull nuk e ka tė lehtė ta bėjė pėr vete. Fustanet elegantė dhe provokues zėvendėsohen kėtė radhė nga pantallonat e shkurtra, kėmisha sportive dhe atletet. Por duket se nuk ka qenė shumė e lehtė tė xhirohej nė tė nxehtin e korrikut. Kėngėtarja dhe i gjithė stafi qė punuan me tė, janė pėrballur nė fakt edhe me temperaturat e larta tė kėsaj vere, qė as freskia e liqenit nuk ka mundur t’i mposhtė. Greta KOēi nė fillim tė kėtij muaji, premtoi se do tė sillte jo vetėm njė kėngė tė realizuar artistikisht, por edhe njė videoklip shumė tė veēantė, krejt ndryshe nga sa kemi parė deri tani nė ekranet tona. “Zbulo sekretin”. Njė titull intrigues, qė sjell njė kėngė ritmike tepėr tė pėshtatshme pėr stinėn e verės. Kėnga ėshtė kompozuar nga Genti Lako ndėrsa tekstin e ka shkruar poeti Arben Duka. Edhe pse e impenjuar nė koncerte gjatė gjithė kėtij sezoni Greta e ka parė si tė arsyeshme tė lanēojė tashmė edhe njė kėngė tė re, qė nga sa mėsojmė iu pėrket ritmeve folk tė gėrshetuara me modernen. Por ndėrsa ka marrė nė duar kėngėn e saj tė regjistruar, kėngėtarja nuk ka humbur kohė pėr tė realizuar edhe klipin shoqėrues tė kėngės, i cili pritet tė jetė intrigues, jo vetėm nė pėrmbajtje, por edhe nė elementėt vizivė. Por, tashmė qė edhe shkolla ka pėrfunduar Greta Koēi ka njė axhendė tė ngjeshur me koncerte, qė do tė vazhdojnė deri nė fund tė vitit si brenda ashtu edhe jashtė vendit. Megjithatė pavarėsisht impenjimeve artistike tė stinės ajo ka programuar edhe ditėt e pushimeve, qė kėtė vit sė bashku me familjen kanė zgjedhur tė jenė jashtė Shqipėrisė nė muajin shtator.

Jonida Maliqi nxjerr website-in personal

Kėngėtarja e njohur Jonida Maliqi vetėm pak ditė mė parė ka publikuar website-in e saj personal. Tė gjitha tė dhėnat rreth kėngėtares, dhe tė rejat mė tė fundit gjėnden nė faqen zyrtare tė saj nė internet. Sapo klikon nė adresėn www.jonidamaliqi.com njė portret i madh i saj tė shfaqet pėrpara teksa tė fton tė futesh nė brendėsi. Faqja kryesore nis me njė thėnie ku citohet: “Tė shprehesh me pėrpikmėri, kjo ėshtė nisja dhe mbarimi i ēdo arti”. Nė rubrikat qė listohen pėrmendim Biografinė, ku tregohet gjithė jeta dhe krijimtaria e Jonidės, galeria e pasur fotografike, pjesėmarrjet e shumta nė festivale tė ndryshme si dhe mėnyrat e kontaktimit me kėngėtaren. Faqja ėshtė nė rifreskim tė vazhdueshėm pėr t’iu shtuar tė dhėnat dhe informacionet mė tė fundit rreth Jonida Maliqit.

Bullgarja Alessia kopjon kengen "Pa ty s'jetoj" te Shpat Kasapit

Me ne fund jo vetem po vjedhim, por dhe po na vjedhin. Nuk eshte ndonje gje e mire, por te pakten eshte nje vlersim indirekt qe na behet dhe po tregohet se muzika jone pelqehet ne Ballkan.

Kesaj rradhe eshte “Pa ty s’jetoj” e Shpat Kasapit, e cila eshte vjedhur nga bullgarja Alessia dhe prezantuar ne trgun muzikor bullgar nen titullin “Cherno Kafe” (Kafe e zeze). Me poshte mund te shikoni dy versionet e kenges:

 

 

Video - Pa ty s’jetojAlessia:Cherno Kafe

Violetė Kukaj me album tė ri

Kėngėtarja e mirėnjohur kosovare Violetė Kukaj ka lansuar kėtyre ditėve albumin, i 15-ti me radhė, me titullin “Njė bilbil”, i cili pėrmban dhjetė kėngė.

Albumi ėshtė edituar nga produksioni “Labia”, i cili edhe ka bėrė sponsorimin e albumit.

Kėngėt e albumit janė “Bien tupanat”, “Hajde hyn nė valle”, “Tė thėrras nga Prishtina”, “Eja topolake”, “U bana nuse Ramize”, “Njė bilbil”, “Nga ke ardh”, “Jeta borxh nuk fal”, “Dy tė mirat” dhe “Baladė pėr njė nuse”.

Kukaj, pos albumit, ka lansuar edhe videoklipin mė tė ri tė kėngės “Hajde hyn nė valle”, e cila ėshtė me motive tė zakoneve shqiptare.

Shkurte Fejza me album tė ri

“Pritėm nėnė” ėshtė titulli i albumit tė ri qė ka lansuar kėtyre ditėve nė treg kėngėtarja e mirėnjohur Shkurte Fejza.

Albumi i 30-tė i Fejzės pėrmban dhjetė kėngė si “Lulet e kurbetit”, “Mori lule qė lulėzon”, “Kosova Shqipėria”, “Pritėm nėnė”, “Dy tė mirat qė janė dalėn bahqe”, “Kėngė pėr Besim Ndrecėn”, “Sa gėzime ka kjo shtėpi”, etj.

Pos albumit, Fejza ka realizuar edhe videoklipin “Lulet e kurbetit”.

Pas sėmundjes pėrgatit rikthimin

Kam arritur nė jetė mė shumė se ē’kam dashur dhe do tė vdes e lumtur qė isha e para”, kėshtu ėshtė shprehur Adelina nė njė nga intervistat e shumta pėr mediat. E vėrtetė, ajo ka qenė e para kėngėtare shqiptare qė ka thyer disa tabu nė Kosovė dhe Shqipėri, ndėrkohė qė ne ishim mėsuar me njė model shabllon nė skenat tona. E kush nuk e mban mend vajzėn lozonjare mė kaēurrela, e cila nuk ishte mė shumė se 14 vjeē kur u shfaq nė skenėn e festivalit. Por nė atė kohė askush nuk mund tė imagjinonte qė vetėm njė vit mė vonė ajo vajzė ēapkėne do tė transformohej nė njė femėr seksi, duke mos ngurruar ta shoqėronte kėngėn me njė striptizė sensuale.


Por ajo qė tė ēudit ėshtė fakti se ajo edhe sot vijon tė mbetet njė kėngėtare e veēantė edhe pse konkurrenca ėshtė mjaft e madhe. Adelina quhet fenomeni kosovar pikėrisht pėr risitė dhe ēudirat qė solli nė muzikėn mbarėshqiptare. Gjithmonė ka pasur kuriozitet pėr tė mėsuar sa mė shumė mbi jetėn e saj private, e cila sipas imagjinatės sė tė gjithėve mund tė ishte po aq interesante sa performanca e saj nė skenė, mirėpo Adelina ka ditur tė jetė e rezervuar duke mos bėrė asnjė koment pėr kėtė fakt, duke jua mbajtur antenat ngritur tė gjithėve pėr tė mėsuar tė renė e radhės “Made by Adelina”. Ja si shkruan njė fans i Adelinės nė njė nga forumet shqiptare nė internet: “Ajo ėshtė femra mė seksi shqiptare. Adelina ėshtė yll muzikė, yll arti, yll seksi, yll lirie, yll rebelimi, yll afere, yll i sportit, yll pavarėsie. Adelina Ismajli ka thyer akullin, Adelina ka ēmendur meshkujt...”
E vėrteta e sėmundjes
Eshtė parė pėr herė tė fundit nė skenė nė koncertin e Vitit tė Ri dhe mė pas asnjė dalje e saj nė publik, asnjė turne, madje thuhet se kėngėtarja ka anuluar disa kontrata me mjaft leverdi. Sipas burimeve tona nė Prishtinė, thuhet se Adelina ka marrė ftohje nė mushkėri dhe situata ėshtė rėnduar pasi ajo pi shumė cigare si dhe tepron me pijen. Tani mjeku i ka ndaluar rreptėsisht jo vetėm cigaren, por ai kontrollon edhe dietėn e saj. Thuhej gjithashtu qė kėngėtarja ishte pėr kura nė Turqi, nė Zvicėr, dikush tjetėr aludon se mund tė jetė shtatzėnė, por e kontaktuar nė telefon nga redaksia, e ėma na pohoi se ajo ėshtė nė Prishtinė, nė fshat tek daja i saj. E pyetur nėse ėshtė e vėrtetė qė e bija do tė tėrhiqet nga kėnga, ajo na u pėrgjigj: “Nuk e ka menduar asnjėherė, madje tani po pėrgatitet pėr klipin e ri dhe sė shpejti do tė jetė nė skenė.” Gjithashtu e ėma e mohon faktin se e bija ėshtė e sėmurė duke mos dhėnė mė shumė detaje rreth fjalėve qė qarkullojnė nė media dhe ambientet artistike.

DaCraks se shpejti me nje album dhe videoklip te ri

Rep grupi DaCraks nga Kumanova/Maqedonia janė gati nė perfundimin e albumit dhe si duket kėto ditė do tė fillojnė me inqizimin e nji video klipi,i cili klip do tė jetė njikohėsisht edhe video klipi i parė i kėtij grupi.Sa pėr albumin mundeni vet tė gjykoni duke e dėgjuar ēdo kėngė shkurt dhe me nje kvalitet te dobėt por e kapshme pėr veshin: DEGJO KETU

Perveē kėsaj tash doli edhe kėnga mė e re nga ky grup nė bashkpunim me grupin B.L.X gjithashtu rep grup nga kumanova,tė cilėn mundeni ta shkarkoni kėtu:

SHKARKO KETU >> DaCraks Feat BLX - Nuk ka forc

Sabri dhe Ermal Fejzullahu 2 videkolipe njėherėsh

Mosha dhe pėr voja e gjatė nė skenat shqiptare nuk ėshtė thyer, por pėrkundrazi duket se skena, kamera, kėngėt i japin jetė, ēka e bėn atė tė rikthehet gjithnjė nė intervale tė shkurtra kohe. I thjeshtė, interpretues, origjinal… Kėshtu rishfaqet nė njė tjetėr videoklip, mė tė riun kėngėtari nga Kosova Sabri Fejzullahu.

Titulli i kėngės ‘Konvikti numėr 5’, ashtu sikurse dhe nė kėngė tė tjera tė bėn tė mendosh se brenda pėrmban njė fabul tė shkėputur nga jeta reale e ēdokujt qė ka pėrjetuar disa vite prej studenti nė njė shtėpi tė pėrbashkėt tė emėrtuar kahershėm konvikt. E nė fakt pėrshtypja e parė nuk tė gėnjen, fitili i kuq i fabulės ėshtė dashuria mes 2 tė rinjve, vendi i takimit? “Kovikti 5”. Njė videoklip as mė pak e as mė shumė se i realizuar thjeshtė, nė stilin e kėngėtarit nostalgjik qė rrėmben dhe shijet e publikut pse jo nė moshė mė tė re. Por djali i tij nuk ka mbetur mė pas. Nė tė njėjtėn kohė Ermali publikon videon mė tė re ‘E shkuar e harruar’, qė nė fakt nga titulli duket si njė bashkangjitje e titullit tė kėngės sė babait tė tij Sabriut ‘Konvikti numėr 5’.

Flori dhe Argjend Lloga, stop klipeve pa kontroll…

Kėngėtarėt e njohur Flori dhe Argjend Lloga do tė sjellin njė element ndryshe nė stilin e tyre tė tė kėnduarit. Sė shpejti vėllezėrit Lloga do tė paraqesin pėr fansat e tyre njė album tė ri dhe dy klipe. Edhe kėsaj radhe, elementi melankolik do jetė pjesė e Albumit, por ata zbuluan larmin e rrymave qė do pėrshkojnė 10 kompozimet e reja.  Si dhe pikat e forta dhe tė dobėta tė tyre…

Ēfarė mund tė na thoni pėr projektet tuaja mė tė fundit nė fushėn e muzikės?

Argjendi: Ka mė shumė se njė vit qė po punojmė pėr albumin tonė tė ri qė besoj se do tė dalė gjatė verės, pasi puna me kompozimet na ka marrė shumė kohė.

Ēfarė lloj rrymash muzikore keni pėrfshirė nė kėtė album?

Flori: Ka larmi rrymash, ndryshe nga herėt e tjera. Ka kėngė tė Shqipėrisė sė Mesme, kėngė tė veriut, turbofolk, moderne, balada etj.

Lexohet diēka ndryshe nė kėtė prodhim muzikor?

Flori: Mos t’i ngjajė asnjėra kėngė tjetrės dhe tė tregojmė se dimė tė kėndojmė tė gjitha rrymat muzikore dhe mos tė bėhemi monoton.

Arta Bajrami, me album tė ri stilesh tė pėrziera

Kėngėtarja e njohur kosovare, Arta Bajrami, sapo ka pėrfunduar albumin e tretė me radhė, ndėrsa brenda pak ditėsh pritėt ta plasojė nė treg.

“Albumi ėshtė i gatshėm, me dymbėdhjetė kėngė tė reja tė rrymave tė ndryshme”, ka thėnė kėngėtarja Bajrami.
Sipas saj, albumi mė i ri, i cili deri mė tani nuk ėshtė titulluar, do tė shoqėrohet edhe me njė videospot. “Kam bėrė edhe videospot, por aktualisht nuk dua tė flas mė shumė rreth tij, ngase dua tė jetė befasi pėr publikun”, thotė Arta.
Ajo shton se, albumin e ka punuar pėr njė vit, sė bashku me vėllain e saj, Don Arbas, nė studion e tyre.
“Albumi i ri dallon nga dy albumet e kaluara, ngase ka rryma tė pėrziera tė muzikės, si techno oriental, house, R&B, si dhe dy kėngė balada, qė konsideroj se janė shumė tė mira”, ka thėnė kėngėtarja Bajrami.
Arta Bajrami, ndryshe njihet si kėngėtarja e parė qė ka promovuar zhanrin e R&B nė Kosovė.

Skillz me album dhe videoklip tė ri

Rap-grupi kosovar “Skillz”, tė cilin e pėrbėjnė, Ledri Vula dhe Visar Shala, kanė promovuar, tė martėn, nė Sheshin 21, albumin me 17 kėngė tė rrymės rap, si dhe videoklipin mė tė ri.

“Albumi pėrmban shtatėmbėdhjetė kėngė. Ėshtė bėrė njė punė e madhe pėr kėtė album dhe falė shokėve dhe miqve tanė, ky album ka parė dritėn”, thotė frontmeni i “Skillz”, Ledri Vula. Nė kėtė album “Skillz” ka bashkėpunuar me disa kėngėtarė tė njohur tė skenės muzikore shqiptare si, Getoar Selimin e “Tingullit 3nt”, kėngėtaren shkupjane Tuna etj.
“Pėrveē bashkėpunimeve me Tunėn, Getin dhe Real 1, nė tekste dhe kompozime, kemi bashkėpunuar edhe me Flori Mumajesin, kėngėtarin dhe kompozitorin nga Tirana”, thotė kėngėtari Vula.

Ndėrsa, kolegu i tij, Visar Shala, thotė se, falė punės sė palodhshme tė producentėve tė albumit tė tyre, Dardan Belegu dhe Getoar Selimi, ata kanė arritur tė realizojnė njė album, ashtu siē kanė pasur dėshirė ata, pra njė album tamam qė frymon nė kulturėn e hip-hopit

Toni Braxton vuan nga kanceri i gjirit

Kėngėtarja 40-vjeēare qė dy muaj ėshtė duke luftuar kundėr sėmundjes sė rrezikshme. Pėr fat, sėmundja ėshtė zbuluar nė fazėn e hershme andaj doktorėt thonė qė ka gjasa tė mėdha pėr shėrim.

Kėngėtarja, mė sė shumti e njohur pėr hitin e saj botėror Unbreak My Heart, nė mėnyrė tė fshehtė ėshtė duke kaluar nėpėr rrezatime dhe kimioterapi, pohon revista amerikane National Enquirer.
Nėnės sė dy fėmijėve qė dy muaj i ėshtė diagnozuar kanceri, por pėr fat ėshtė zbuluar shumė herėt sa qė ka parashikime optimiste nga doktorėt.
Toni Braxton ka vendosur tė vazhdojė me punė por me kusht qė doktorėt dy herė nė javė t’ia zbusin me ushqim artificial mundimet e kimioterapisė.
"Toni ėshtė luftėtare. Menjėherė i ka shkuar mendja tek mė e keqja, por doktorėt e kanė bindur pėr suksesin e shėrimit. Ka momente qė di tė thyhet dhe tė qajė, por kjo zgjat shumė shkurt", ka thėnė njė burim i afėrt i familjes.

Edhe njė fėmijė tjetėr i James Brownit!

Testi i ADN-sė ka dėshmuar qė i ndjeri James Brown ka edhe njė fėmijė tjetėr – i treti me radhė qė prej vdekjes sė tij vitin e kaluar.

Testi i ADN-sė ka dėshmuar qė i ndjeri James Brown ka edhe njė fėmijė tjetėr – i treti me radhė qė prej vdekjes sė tij vitin e kaluar. Qindra njerėz kanė kaluar nėpėr testin e ADN-sė pasi qė kanė pohuar se janė pasardhės tė yllit tė ndjerė – dhe tani avokati i Brownit dhe mik i vjetėr i tij Buddy Dallas ka konfirmuar qė edhe njė rezultat ka dalė pozitiv, duke rritur kėshtu numrin nė tre. Derisa Dallasi refuzon tė tregojė mė shumė detaje pėr rezultatet e testeve tjera qė janė nė pritje, njė nga fėmijėt e porsazbuluar tė Brownit, LaRhonda Pettit ka dalė publikisht me rezultatet e testit tė saj, qė ėshtė 99.99% i mundshėm tė jetė i saktė qė ajo ėshtė e bija e tij.
Pettit – qė nė pamje tė lė pėrshtypjen e legjendės sė muzikės soul – pohon qė Brown ishte takuar me nėnėn e saj nė njė ndejė nė Los Angeles herėt nė vitet e 60-ta dhe mė pas ishte bėrė dashnore e kėngėtarit.
Brown ka vdekur vitin e kaluar nė moshėn 73-vjeēare si rezultat i sėmundjes sė zemrės.

Beyonce detyrohet ta zbusė koncertin nė Malajzi

Beyonce Knowles ėshtė artistja e fundit tė cilės i wshtw tėrhiqur vėmendja qė tė “zbusė” shoun e saj nė skenė, kur ajo tė pėrformojė nė koncertet e saj nė Malajzi.

Studentėt, nė vendin e dominuar nga myslimanėt, kishin kėrcėnuar kėngėtaren Gwen Stefani me bojkot, nė koncertin e fundit qė u paraqit nė vendin juglindor aziatik.
Sė fundi edhe organizatorėt e koncertit tė Knowlesit i kanė thėnė asaj tė mbulohet nė skenė gjatė koncertit nė kėtė vend, nė nėntor. Beyonce disa ditė mė herėt aksidentalisht tregoi gjinjtė e saj nė njė paraqitje nė Toronto.
Organizatori i koncerteve nė Malajzi, Razlan Ahman, ka thėnė: “Ne e kemi informuar menaxherin e Beyonce-t rreth veshjeve nė kėto ngjarje. Ajo nuk do tė mund tė bėjė kėtu atė lloj show, qė e bėn kudo tjetėr”.
“Ajo ėshtė njė ikonė e modės, dhe ne e dimė se ajo shpesh vesh minifunde dhe veshje qė ekspozojnė kėrthizėn e saj gjatė paraqitjes nė skenė. Ėshtė pėr keqardhje ta kufizoj, pasi qė veshjet e saja janė tė shijshme dhe magjepsėse”.

Madonna - mėkatarja e shndėrruar nė vajzė tė mbarė

Ēka do qė bėn - ajo e bėn mė se miri. Madonna, femra qė dikur ka thyer tė gjitha tabutė seksuale qė kanė ekzistuar, ēdoherė e gatshme t’i befasonte adhuruesit, tash ėshtė shndėrruar nė “vajzė tė mbarė”.

Madonna ėshtė zgjedhur nė krye tė listės sė “femrave mėkatare qė janė shndėrruar nė femra tė mbara”, ka bėrė tė ditur revista “Touch”. Mbretėresha e muzikės pop, karrierėn e sė cilės, nė vitet e ’80-ta, e kishin pėrcjellė skandalet e shumta, tashmė ėshtė bėrė shembull i njė nėnė dhe bashkėshorte tė pėrkushtuar.
Drew Barrymore, e cila qysh nė fėmijėri ishte shėruar nga vartėsia prej drogave, ėshtė zgjedhur nė vendin e dytė – ndėrsa nė mesin e pesė femrave qė tashmė janė bėrė ‘tė mbara”, gjenden edhe Mary J. Blige, Fergie dhe Christina Aquilera.

George Michael kėndon me tė pastrehėt

Dėnimi me punė nė tė mirė tė shoqėrisė, nuk ėshtė vetėm frazė pėr George Michaelin. Kėngėtari e ka marrė seriozisht kopshtarinė, e tash ėshtė angazhuar edhe tek tė pastrehėt, tė cilėt po i mėson tė shkruajnė kėngė.

I ngathėti, George Michael, ėshtė vetėdijesuar shoqėrisht dhe ėshtė bėrė i vyeshėm pasi qė ka pranuar fajin pėr vozitjen nėn ndikim tė alkoolit, gjatė tetorit tė kaluar.
100 orėt e “rehabilitimit” tė kėngėtarit, nė qendrėn pėr tė pastrehėt nė Londėr, janė dėshmuar tė janė tė qėlluara, pasi qė ai ka mėsuar shumė nga kopshtaria, dhe rishtazi ėshtė pėrkushtuar nė punėn, me punėtorėt e qendrės.
"Ai ėshtė duke u ndihmuar njerėzve tė shkruajnė kėngė - disa janė pėr varfri, disa tjera pėr njerėzit nė strehimore. Kjo ėshtė njė gjė e shkėlqyer sepse me kėtė po i mban alkoolistėt dhe narkomanėt larg rrugės. Ėshtė njė njeri pėr toke dhe i mirė", ka thėnė Andreė Gilmour, njėri nga banorėt e strehimores, St Mungo's.

Edhe Reperja Foxy Brown shkon nė burg!

Sezoni i burgosjeve tė personave tė shquar tė shoubiznesit ėshtė duke vazhduar, e radhėn kėsaj here e ka njėra nga reperet mė tė njohura botėrore, Foxy Brown.

Pas Paris Hiltonit e Nicole Richiet dhe koleges tė profesionit, Lil' Kim, reperja Foxy Brown, duhet tė qėndrojė prapa grilave pėr shkak tė shpėrfilljes sė dėnimit me kusht.
27-vjeēarja Foxy para pak kohe ėshtė arrestuar pasi qė kishte rrahur fqinjėn e saj me celular dhe kishte shkelur kėshtu kushtet e dėnimit tė cilave iu ishte nėnshtruar pas incidentin tė dhunshėm, nė vitin 2004.
Prokuroria ka kėrkuar dėnim me burg, duke sqaruar qė pos kėsaj, reperja kishte evituar edhe takimet e caktuara pėr kontrollimin e zemėrimit - tė cilat ėshtė dashur t’i kryej si pjesė e dėnimit me kusht, si dhe ėshtė larguar nga qyteti pa leje.

Pistoleta e vjedhur e Elvisit gjendet nė tualet

Pistoleta e vjedhur nga muzeu i dedikuar pėr legjendėn e muzikės rock’n’roll, Elvis Presley, nė Memphis, ėshtė gjetur nė njė tualet lėvizės jashtė muzeut.

Pistoletėn e ka gjetur njėri prej tė punėsuarve tė muzeut derisa ishte duke e pastruar tualetin dhe fillimisht ka menduar se bėhet fjalė pėr ndonjė lodėr.
Ai kishte nxjerrė pistoletėn 9-milimetėrshe Smith & Wesson nga tualeti dhe e ka marrė me vete nė shtėpi qė ta pastroj. Nuk ka qenė i vetėdijshėm pėr vlerėn e saj derisa nuk e ka parė lajmin pėr vjedhjen e saj nė televizion.

Arma ėshtė zhdukur nga hapėsira ekspozuese e muzeut nė Graceland nė kohėn kur adhuruesit kanė shėnuar tridhjetė vjetorin e vdekjes sė Elvisit.
Policia beson qė hajni rastėsisht e ka lėshuar pistoletėn nė tualet.
 

Celine Dion sė shpejti me kėngė nė versionin hip-hop

Celine Dion, kėngėtarja kanadeze e mbajtur mend pėr kėngėn "My Heart Will Go On", e cila pėrshkoi filmin "Titanic", mė nė fund ka bėrė njė ndryshim tė stilit tė muzikės sė saj.

Pas njė varg albumesh me kėngė dashurie dhe tė lehta, duke ju falėnderuar Timbalandit, Celine Dion do tė paraqitet nė versionin hip-hop. Po kėtė vit Timbaland ka filluar bashkėpunimin e tij edhe me Justin Timberlake e Nelly Furtado.
Albumi i ri i Celine Dionit do tė duhej tė jetė gati nė muajin tetor, e pos baladave tė cilat kanė pėrshkuar karrierėn e saj, nė album do tė ketė edhe kėngė R&B, hip-hop e rok tė cilat i kanė shkruar R Kelly dhe Ne Yo.
Kėngėtarja e cila tri vjetėt e fundit i ka kaluar nė Las Vegas, duke kėnduar ēdo natė nė Caesar`s Palace, vitin e ardhshėm do tė fillojė turneun e saj botėror i cili do tė zgjasė 100 ditė, duke nisur nga 14 shkurti, me njė koncert tė madh pėr hir tė festės sė Shėn Valentinit, i cili do tė mbahet nė Johannesburg.

Shtatzėnia ia “shurdhon” fyellin Aguilera-s

Pasi qė ka pa pasur “probleme me frymėmarrje”, Christina Aguilera-s, i ėshtė dashur ta shkurtojė koncertin nė Melbourne tė Australisė. Me insistimin e doktorit ajo e ka pezulluar edhe njė pjesė tjetėr tė turneut.

Njoftimi zyrtar pėr shtatzėninė e saj thuhet se do tė bėhet kėtė javė duke iu shitur shtrenjtė njėrės prej revistave amerikane, por lajmi ėshtė pėrhapur sepse, kostumografėt, pėr shkak tė barkut qė ka filluar t’i rritet, janė detyruar t’ia zgjerojnė kostumet e saj pėr skenė.
Nė koncertin nė Melbourne, Aguilera, ēdo dhjetė minuta, ka vrapuar prapa skenės, andaj personeli i saj ka thirrur doktorėt, tė cilėt i kanė urdhėruar pushim tė detyrueshėm.
Sipas vlerėsimeve tė tyre, pėr shkak tė shtatzėnisė, ajo do tė duhej tė pezullojė disa nga koncertet e mbetura. Pasi qė zėdhėnėsi i saj, nė koncert, ka deklaruar qė Christina ėshtė duke vuajtur nga njė ftohje, kėngėtarja ka dalė nė skenė dhe u ka kėrkuar falje adhuruesve tė saj: "Jam e dėshpėruar qė nuk do tė mundem sonte tė kėndoj sė bashku me ju. Do tė kthehem, ju premtoj"!

Spears, nėnė e pakujdesshme, mund tė mbetet pa fėmijė

Pėr shkak tė shumė marrėzive qė ka bėrė nė kohėn e fundit, Britney Spearsit, mund t’i mohohet e drejta pėr pėrkujdesjen ndaj fėmijėve tė saj, ndėrsa nė anėn e Federlinet ėshtė edhe njė kushėrirė e kėngėtares.

Kevin Federline, ish-bashkėshorti i Britney Spearsit, ėshtė i bindur se kėngėtarja nuk ėshtė nė gjendje tė pėrkujdeset pėr dy fėmijėt e tyre. Deri vonė ai ka toleruar sjelljet e pakontrolluara tė Britneyt, mirėpo, tash ka vendosur qė ta kėrkojė pėrkujdesjen e plotė ndaj fėmijėve tė tyre, Sean Preston dhe Jayden James.
Britney ka qenė nė thumb tė kritikave pėr shkak se ka vozitur fėmijėt e saj pa rrip tė sigurimit, pastaj ka shėtitur me ta kur ka qenė nė gjendje tė dehur, ndėrsa sė fundi njėri nga fėmijėt e saj ėshtė xhiruar duke marrė cigaret e sė ėmės. Kulmi i gjithė kėsaj ishte rehabilitimi i kėngėtares nga pėrdorimi i tepruar i alkoolit.
Sipas mediave amerikane, Kevinit do t’i ndihmojė edhe Alli Sims, kushėrira e Britneyt dhe ish-asistente e saj.

Usher nė ēastin e fundit pezullon martesėn

Don Zhuani amerikan nė ēastin e fundit, vetėm njė ditė para ceremonisė sė paralajmėruar qė shumė kohė, ka pezulluar martesėn me tė dashurėn e tij shtatzėnė Tameka Foster.

Don Zhuani amerikan nė ēastin e fundit, vetėm njė ditė para ceremonisė sė paralajmėruar qė shumė kohė, ka pezulluar martesėn me tė dashurėn e tij shtatzėnė Tameka Foster.
Edhe pse zėdhėnėsi i tij nuk ka dashur tė komentojė kėtė gjė, flitet se Usherit i ka penguar e kaluara kriminale e dashurės sė tij, e nuk i pėlqen as fakti qė e tėrė familja e tij e akuzojnė Tamekan se dėshiron t’i marr karrierėn dhe tė pasurohet nė llogari tė tij.
Vetėm njė ditė pasi qė tabloidėt kanė publikuar njė artikull pėr tė kaluarėn kriminale tė Tameka Fosterit, Usher ka pezulluar martesėn, dhe zėdhėnėsi i tij me zė tė shterur ka njoftuar: "Martesa ėshtė pezulluar dhe kjo ėshtė krejt ajo qė mund tė ju them. Shpresoj qė do tė respektoni intimitetin e Usherit".
Familja e kėngėtarit tė famshėm tani pėr tani po merr frymė mė lirshėm, e posaēėrisht e ėma e Usherit e cila Tamekan pak kohė mė parė e ka akuzuar qė “dėshiron t’i rrėmbejė djalin dhe karrierėn e tij".

Nėse fyeni djalin e Madonna-s mbeteni pa punė

Kėngėtarja e njohur, Madonna, ka pėrjashtuar nga puna dy vajza tė cilat e kishin pėrqeshur djalin e saj, gjatė vizitės qė ajo ia ka bėrė burrit, nė Londrėn lindore, ku ai po incizon filmin “Rock’n’roll”.

Madonna, sė bashku me djalin e adoptuar, Davidin, kishte vizituar burrin e saj pėr ta gėzuar, por kishte dėgjuar diēka tė shėmtuar mbi djalin nga disa llafazane tė pranishme. Ka bėrtitur ca, ka folur me burrin dhe problemi ėshtė zgjidhur – ato janė larguar nga puna.
Njėra prej vajzave kishte pyetur se si quhet, derisa tjetra i ėshtė pėrgjigjur: “Bastard i lumtur”. Pas pohimit tė dėshmitarit, Madonna ėshtė shokuar, u ėshtė afruar atyre dhe ka filluar diskutimin me vajzat. Ajo mė pas ka ftuar burrin e saj me tė cilin ka folur shkurtimisht. Problemi ėshtė zgjidhur shumė shpejtė - vajzat janė pėrjashtuar nga incizimet, u ėshtė thėnė qė nė atė moment tė mbledhin gjėrat dhe tė mos kthehen mė kurrė.
“Madonna ka qenė e hutuar, thjesht nuk kishte mundur tė besojė. Ėshtė shumė mbrojtėse ndaj djalit, qė shihej edhe nga mėnyra me tė cilėn iu drejtua vajzave. Nė fund tė fundit, ajo ėshtė vetėm nėnė dhe nuk dėshiron askush tė flasė nė atė mėnyrė mbi familjen e saj. Dukej e lėnduar dhe dėshironte qė edhe mendimi i saj tė dėgjohet”, ka thėnė njė pjesėtar i ekipit incizues.

Jennifer Lopez abuzohet nga Marc Anthony

Bashkėshorti i kėngėtares dhe aktores, Jennifer Lopez - Marc Anthony - gati sa nuk ka hequr dorė nga filmi i tyre mė i ri, sepse nė disa skena tė tij, ai duhet ta luajė rolin e personit tė dhunshėm ndaj gruas.

Marc ka bėrė tė ditur se qė tė dy kanė pasur shumė vėshtirėsi t’i luajnė disa skena tė filmit “El Cantante”, mirėpo nė fund ia kanė dalė nė krye.
"Tė gjithė aktorėt e filmit na kanė bėrė me dije se kėto skena tė abuzimit bashkėshortor do tė jenė shumė tė vėshtira pėr t’u luajtur. Jam frikėsuar shumė, madje gati sa nuk hoqa dorė nga filmi”, ka thėnė Anthony pėr revistėn “Latina”.
"Nė kėto skena rraskapiteshim fare, ndėrsa duke u kthyer nė shtėpi, e kuptonim sa normal qė jemi”, ka pėrfunduar ai.


Denycomputers.com
Copyright © 2002-2007 Denycomputers.com. All Rights Reserved.           Online Users  Webstats4U - Free web site statistics

Designed By Denycomputers.com

1